Lastiksan Otomotiv

ENDÜSTRİYELÖzel Dolgu Uygulamaları

Özel Dolgu Uygulamaları 1

İz Bırakmayan Dolgu UYGULAMASI
Griden beyaza, yeşile ve hatta sarıya kadar, iz bırakmayan malzeme taşıma lastikleri çok çeşitli renklere sahiptir. Ayrıca, kağıt hamuru ve kağıt, yiyecek ve içecek, ilaç ve kimyasallar da dahil olmak üzere daha geniş bir endüstri ve uygulama yelpazesinde bulunur ve kullanılırlar. Ancak iz bırakmayan tüm forklift lastikleri eşit mi üretilmiştir ?

İz bırakmayan lastiklerimizden ne bekleyebilirsiniz?

· Ömürden ödün vermez: İz bırakmayan lastiklerimizde kullandığımız doğal kauçuk, gelişmiş teknik performans, ısı oluşumunu ortadan kaldırmak için iyileştirilmiş termal yetenekler ve yakıt verimliliğini ve pil ömrünü artırmak için daha düşük yuvarlanma direnci sağlar. Doğal kauçuk bileşimi ayrıca parçalanmayı ve kesmeyi azaltır ve doğal antioksidanların varlığı nedeniyle ekstra yaşlanma direnci sunar.

· Temiz koşu: Beyaz lastiklerin sırt bölgesi, zemindeki tozdan veya manipüle edildiğinde hemen kirlenir ve böylece zeminde toplanan kir ile işaretlenir. Lastiklerimiz ayrıca lekelere karşı daha az hassastır. Esasen tozla aynı renk olan gri, hepsinin en bağışlayıcı rengidir.

· Kozmetik stabilite: Beyaz lastikler, ısı oluşumuna çok iyi dayanmaz, bu da iç ısı oluşumu nedeniyle yan duvarlarının zamanla sararmasına veya kahverengimsi olmasına neden olur. Beyaz ayrıca renk solmasına griden daha duyarlıdır. Ayrıca gri iz bırakmayan lastikler, üretim sürecinde ve kullanımdayken kontaminasyonlara karşı daha az hassastır ve tüm bunlar sararmayı azaltmak için daha iyi UV direnci sunar.

· En düşük işletme maliyeti çözümü: Lastiklerin görünümü üzerinde bir etkisi olmasının yanı sıra, beyaz renklendirme işlemi herhangi bir teknik performans veya üstün iz bırakmayan faydalar getirmeden yalnızca maliyetlidir. Gerçekten de, beyaz olan ve gri iz bırakmayan lastiklerle aynı performans ve faydaları sunan doğal kauçuk iz bırakmayan bir lastik üretmek için, hammadde maliyetlerini ve tüm seviyelerde performans düşüşüne yol açar.

· Endüstri standardı: En yüksek hijyen ve temizlik gereksinimlerine sahip endüstrilerin tümü iz bırakmayan lastiklere ve çoğu uygulamada gri renkli lastiklere güvenir. İç mekan operasyonları için en uygun lastiklerdir, elektrikle çalışan ekipmanlar için idealdir ve çok yönlülükleri ve endüstri gereksinimlerine uygunluğu nedeniyle kiralama uygulamalarında tercih edilirler.